Työnohjaajat maakunnittain

Dialogiset työnohjaajat ja prosessikonsultit maakunnittain:

ETELÄ-POHJANMAA

Hautamäki Jari

Seinäjoki,
ET. Psykoterapeutti, Työnohjaaja STOry,
Master-TSC, Sosionomi YAMK
Hautamäki Training Oy
Puhelin: 040 1495157
Email: info@hautamakitraining.fi
https://www.hautamakitraining.fi

KANTA-HÄME

Jalassuo Jyrki

Perttulantie 80b
Hämeenlinna, 13430
Työnohjaaja, muutos- ja organisaatiovalmentaja
 
Sivukadun avopalvelu oy
Puhelin: 040-5642859
Email: jyrki.jalassuo@avopalvelu.fi
http://www.avopalvelu.fi

KESKI-SUOMI

Hopeakoski Marika

Vaasankatu 7 as 6
Jyväskylä, 40100
Nuoriso- ja vapaa-ajan ohjaaja,
psykoterapeutti, työnohjaaja
Tmi UnelmaRatkaisu
Puhelin: 040 7251239
Email: marika@unelmaratkaisu.fi
https://unelmaratkaisu.fi/

Kylmälahti Maarit

Jyväskylä,
Kasvatustieteiden maisteri, henkilöstöpäällikkö,
työnohjaaja ja prosessikonsultti

Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia
Puhelin: 040-3416153
Email: maarit.kylmalahti@gradia.fi

Lahti Juha E

Jyväskylä,
KM, työnohjaaja, erityisopettaja,
rehtoriopinnot 35 ov
 
Juha Lahti
Puhelin: 0505337763
Email: juha@juhalahti.fi

Lahti Juha O

Jyväskylä,
FM - Magister Artium (Tuebingenin yliopisto), Kulttuurienvälisen ohjauksen kouluttaja,
Opinto-ohjaaja, Työnohjaaja ja prosessikonsultti, Uraohjaaja
Vuoksi ja luode työnohjaus
Puhelin: 044 5454440
Email: vuoksi.luode.to@gmail.com
https://vuoksi-ja-luode-tyonohjaus.fi

Nyyssönen Maija-Leena

Jyväskylä,
Työnohjaaja, opinto-ohjaaja, THM,
terveydenhoitaja, sairaanhoitaja
Diakonia-ammattikorkeakoulu, Pieksämäen kampus
Puhelin: 040 8667070
Email: maija-leena.nyyssonen@diak.fi

PIRKANMAA

Kuitunen Anna

Tampere,
Kulttuurituottaja AMK, FM, puheviestinnän
yliopisto-opettaja, työnohjaaja
Puhelin: 040 5341297
Email: anna.kuitunen@gmail.com

POHJOIS-POHJANMAA

Hiltunen Kaisa

Utajärvi,
YTM, sosiaalipsykologi, sosiaalityöntekijä,
psykoterapeutti, työnohjaaja, prosessi-
konsultti, taideterapia-ohjaaja
Tietoista
Puhelin: 045-8938500
Email: kaisa.hiltunen@tietoista.fi
http://www.tietoista.fi

Keskitalo Pirjo

Kiilakiventie 1
Oulu, 90240
Psykologi, filosofian tohtori, Perhepsyko-
terapeutti VET, työnohjaaja StoRy
Koulutus- ja työnohjauspalvelut Ihme ja Kumma Oy
Puhelin: 0400613503
Email: pirjo.keskitalo@ihmejakumma.net
http://www.ihmejakumma.net

Koivula Minna

Oulu,
Toimintaterapeutti, työnohjaaja
 
Ilosta Oy
Puhelin: 050 5119061
Email: minna.koivula@ilosta.fi
http://www.ilosta.fi

Kokkonen Kaarina

Oulu,
KM, opettaja, työnohjaaja


Työnohjaus ja konsultointi
Puhelin: 050 3838121
Email: kokkonen.kaarina@gmail.com

Leino Jaana Marjatta

Muhos,
työnohjaaja, perhe- ja paripsykoterapeutti
kuntoutuksen ohjaaja (yamk)
Muutosmatka - Jaana Leino

Puhelin: 040 931 7212
Email: jaana.leino@muutosmatkajl.fi
http://www.muutosmatkajl.fi

Peltola Tuija

Oulu,
Sisätautien ja kirurginen sairaanhoitaja, äidinkielen opettaja, ammatillinen erityisopettaja, työnohjaaja
Ammattiopisto Luovi
Puhelin: 040-3193394
Email: tuija.peltola@luovi.fi
http://www.luovi.fi

Skarp Ari-Pekka

Oulu,
Psykologi, Master of Engineering, työn-
ohjaaja, prosessikonsultti

Dialogic Minds Oy
Puhelin: 040 5430312
Email: apskarp@gmail.com
http://www.dialogisuus.com

PÄIJÄT-HÄME

Kare Erja

Kaitalantie 1
Hollola, 15880
Puheterapeutti
Novus Fons Oy/ Puhepuu
Puhelin: 0400 122166
Email: erja.kare@puhepuu.fi
http://www.puhepuu.fi

Punkanen Elise

Sammuttajankatu 7 A7
Lahti, 15110
KM, työnohjaaja, integratiivisessa
psykoterapeuttikoulutuksessa
Nuance Training & Supervicion
Puhelin: 040 5499577
Email: elise@nyanssi.net
http://www.nyanssi.net

Silkko-Vainio Riitta

Orimattila,

Sosiaalikasvattaja, työnohjaaja

Minteli
Puhelin: 040 562 0934
Email: riitta.silkko-vainio@minteli.fi
http://www.minteli.fi

SATAKUNTA

Seppälä Pekka

Pori,
eMBA, prosessikonsultti, työnohjaaja

 
Covis Partners Oy
Puhelin: 0400 326327
Email: vepese@gmail.com
http://www.covis.fi

UUSIMAA

Ahonen Anna-Maija

Espoo,
Kasvatustieteen maisteri, Turun yliopisto (1993),
työnohjaaja- ja prosessikonsultti (TOPRO 2017)

Sanoitus
Puhelin: 050-3074934
Email: ahonenannamaija@gmail.com
https://www.facebook.com/Sanoitus/

Ahonen Jorma

Upseerinkatu 1-3
Espoo, 00260
YTM, perheterapeutti VET
organisaatiokonsultti (IFSI)
Dialogic Oy
Puhelin: 040-5000275
Email: jorma.ahonen@dialogic.fi
http://www.dialogic.fi

Ahonen Tiina

Upseerinkatu 1-3
Espoo, 00260
Sosionomi, psykoterapeutti, perhe- ja pari-
terapiakouluttaja, työnohjaaja
Dialogic Oy
Puhelin: 045-1373765
Email: tiina.ahonen@dialogic.fi
http://www.dialogic.fi

Euramaa Katri-Ina

Upseerinkatu 1-3
Espoo, 02600
KK, VET perhe- ja pariterapeutti, työnohjaaja
 
Dialogic Oy
Puhelin: 0400-697191
Email: katri-ina.euramaa@dialogic.fi
http://www.dialogic.fi

Holm Pekka

Upseerinkatu 1 - 3
Espoo, 02600
Sosiaalityöntekijä, vet-perheterapeutti, lasten-
psykoterapeutti
Dialogic Oy
Puhelin: 040-5467741
Email: pekka.holm@dialogic.fi
http://www.dialogic.fi

Jordan-Klikki Päivi

Upseerinkatu 1-3
Espoo, 00260
MuM, työnohjaaja, perhe- ja pariterapiakou-
luttaja, perhe- ja musiikkiterapeutti
Dialogic Oy
Puhelin: 041 4559319
Email: paivi.jordan-kilkki@dialogic.fi
http://www.dialogic.fi

Kilpiä Juha

Helsinki,
Nuorisotyönohjaaja, seksuaalipedagogi,
työnohjaaja
 
Aktuaali Koulutuspalvelu
Puhelin: 040 5050114
Email: juha.kilpia@aktuaali.fi
http://www.aktuaali.fi

Lamberg Marko

Hyvinkää,
Sosiaalikasvattaja, perhe-, pari- ja
yksilöterapeutti, työnohjaaja,
kouluttajapsykoterapeutti
Kehitystiimi - osaamis- ja kehityspalvelut
Puhelin: 050 3530317
Email: marko.lamberg@gmail.com
https://www.linkedin.com/in/markolamberg/

Nieminen Jaana

PL 88
Kirkkonummi, 02401
YTM

Diippi Oy
Puhelin: 040 1727951
Email: jaana@diippi.fi
http://www.diippi.fi

Pääkkö Aapo

Upseerinkatu 1 - 3
Espoo, 00260
Sosionomi, VET perheterapeutti, työnohjaaja
 
Dialogic Oy
Puhelin: 050-3057476
Email: aapo.paakko@dialogic.fi
http://www.dialogic.fi

Pruuki Lassi

Upseerinkatu 1-3
Espoo, 02600
TT, dos., perhe- ja pariterapiakouluttaja, työnohjaaja
Dialogic Oy
Puhelin: 044-5323965
Email: lassi.pruuki@dialogic.fi
http://www.dialogic.fi

Rautiainen Eija-Liisa

Upseerinkatu 1-3
Espoo, 00260
Psykologi, PsT, vet-perheterapeutti, työnohjaaja
Dialogic Oy
Puhelin: 050 3568777
Email: eija-liisa.rautiainen@dialogic.fi
http://www.dialogic.fi

VARSINAIS-SUOMI

Okko-Toivonen Marju

Kaarina,

työnohjaaja, KM, luokanopettaja
Työnohjaus Marju Okko-Toivonen tmi

Puhelin: 045 1654407
Email: marju.okkotoivonen@gmail.com
http://www.tyonohjausmot.fi

Pihlava Katriina

Rauhankatu 16 B
Turku, 20100
Työnohjaaja, Et-voimavarakeskeinen
psykoterapeutti, psykodynaaminen
paripsykoterapeutti Katriinan Kammari
Puhelin: 045 8693545
Email: katriina@katriinankammari.fi
http://www.katriinankammari.fi

Suvanto Tarja

Aninkaistenkatu 14 b B 16
Turku, 20100
KM, työnohjaaja, psykoterapeutti, sosiaalityöntekijä
Caldanotus
Puhelin: 044 5120101
Email: tarja.suvanto@wippies.com